Karate Ostrowiec
KARATE W OSTROWCU
|
Centrum Aktywności Obywatelskiej
ul. Sienkiewicza 70 (dawna SP NR 4) patrz poniżej
tel. 608-730-600 |
Wykaz sekcji działających od września 2016:
1. KARATE
SEKCJA 1: poniedziałki, piątki w godz. 16.00 - 17.30
SEKCJA 2: wtorki, czwartki w godz.. 18.00 - 19.30
poniedziałki, piątki w godz. 18.00 - 19.30
poniedziałki, piątki w godz. 18.00 - 19.00
4. STRZELECTWO
wtorki, czwartki w godz. 16.30 - 17.45
tel. 608-730-600
Treningi w Ostrowcu prowadzimy w Centrum Aktywności Obywatelskiej, (dawna Szkoła Podstawowa Nr 4)
ul. Sienkiewicza 70.
Piętro II, sala 24.
kontakt telefoniczny 606-730-600
Terminy zajęć: poniedziałki i piątki w godz. 16.00 - 18.00
Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci od 7-go roku życia oraz młodzież i osoby dorosłe.
Nie prowadzimy sekcji dla dzieci młodszych.
System Tsunami to ponad stylowa odmiana sztuk walki, zaliczanej do grupy karate. W praktyce treningowej Tsunami ukierunkowane jest na jednoczesny rozwój psychiczny i fizyczny ćwiczących, zaś w praktyce walki Tsunami ukierunkowane jest na uzyskanie maksymalnej skuteczności w walce realnej. Tsunami nie ćwiczymy pod kątem technik sportowych, zastosowania ich na macie (choć opcja sportowa w Tsunami także istnieje). Tsunami uczymy się po to, by nauczyć się bronić w razie ulicznej napaści.
Jest to cecha charakterystyczna nie występująca w innych stylach, bowiem większość innych stylów trenuje się właśnie pod kątem walk sportowych, które charakteryzują się zupełnie inną specyfiką, a także obwarowane są licznymi zakazami i nakazami. Tymczasem w walkach ulicznych nie ma żadnych zakazów (dla chuliganów i przestępców) i aby przed takim atakiem się obronić, trzeba odpowiednio ćwiczyć.
KLUB KARATE W OSTROWCU - STRONA GŁÓWNA
Strona w budowie - za wszelkie niedogodności przepraszamy storna główna to: www.bez-pardonu.pl
Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć:
Galeria 1 Galeria 2 Galeria 3 Galeria 4 Galeria 5
Tymczasem zapraszamy też na nasze inne strony oraz na strony zaprzyjaźnionych organizacji:
Zaprzyjaźnione lub/i polecane strony:
1.
Polska
Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3. Biblioteka
Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9.
Kursy instruktorskie stacjonarne i online
|
Centrum Aktywności Obywatelskiej
ul. Sienkiewicza 70 (dawna SP NR 4)
poniedziałki, piątki
godz. 16.00 – 18.00
tel. 608-730-600 |
Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk
zachęcamy także do odwiedzenia strony federacyjnej:
Od września 2015 roku mamy też nowe strony na facebooku, na które zapraszamy:
1. https://www.facebook.com/karateostrowiec/
2. https://www.facebook.com/karatewostrowcu/
Na facebooku umieszczamy zawsze najaktualniejsze informacje.
Jesteśmy też na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=EjTNv8Xxm2U
https://www.facebook.com/karate.tsunami.50
https://www.facebook.com/grzes.pietrzyk
https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Stowarzyszenie-Omega/581131162026509
https://www.facebook.com/pages/Klub-Strzelectwa-Sportowego-Bojowego-Dynamicznego-i-Praktycznego/1040490825979638
https://www.facebook.com/karate.tsunami.50
Sztuki a sporty walki. Temat bardzo niejednoznaczny i jednocześnie bardzo trudny, bo jeśli opiszę go tak, jak go widzę, to osoby ćwiczące niektóre style mogą się poczuć urażone. Jeśli zaś opiszę ten temat tak, by każdy czuł się szczęśliwy - napisze nieprawdę. Tak więc Panowie i Panie bez urazy - a w kierunku prawdy.
Jak można podzielić sztuki walk? Może tu być wiele odpowiedzi, w zależności od tego, kto dokonuje podziału i w jakim celu. Ogólnie pisząc są dwa podstawowe podziały na sztuki i sporty walki. Sztuki walki to niby te, co nie prowadzą rywalizacji sportowej, uważając, że są ważniejsze cela nauki. Sporty walki to natomiast te, które taką rywalizację prowadzą. Wg. tej teorii w sztukach walki większą uwagę przywiązuje się do nauki walki realnej, a w sportach do sportowej. Wbrew pozorom to nie to samo, bowiem walki na zawodach są tak skonstruowane, że odbywają się wg. różnych reguł, a w walce ulicznej reguł nie ma. Jeśli więc ktoś ćwiczy pod kątem zawodów, z ograniczeniami, to nabywa nawyki, które nie tylko są nieprzydatne, ale wręcz przeszkadzają w walce ulicznej. Jeśli zatem w sekcji sportowej instruktor nie wykazuje własnej inicjatywy i nie naucza pod kątem walki obronnej, to jego uczniowie w walce na ulicy będą mieni mierne szanse. Tak jest niestety w większości sekcji sportowych.
I tu mała dygresja - przed przystąpieniem do dalszego omawiania tematu. Wiele osób ćwiczących wschodnie i zachodnie sztuki i sporty walki uważa, że skoro oni coś ćwiczą, to na pewno się na ulicy obronią. Nic bardziej mylnego. Jeśli ktoś przyjmie takie założenie, to może się srodze zawieść w czasie jakiejkolwiek bójki. W walce na ulicy możemy trafić na ulicznego fightera, który jest nie gorszy od najlepszego mistrza. Ponadto ludzie, którzy napadają innych mają swoje sposoby ,jak to robić szybko i skutecznie, najczęściej z zaskoczenia.
Teraz ciąg dalszy. Sztuki walki możemy podzielić na tradycyjne i nietradycyjne, czyli wypadało by powiedzieć - modernistyczne, ale taki podział tak naprawdę niczego do nich nie wnosi. Pewien mistrz twierdził, że ćwiczy karate tradycyjne, bo w czasie ciosu prostego nie robi pełnego obrotu pięści, tak, jak to się robi w większości stylów karate, tae-kwon-do , kung-fu i innych. Temu panu życzę dużo zdrowia - także psychicznego.
Jeśli style ćwiczą według wzorców opracowanych sto czy dwieście lat temu i nic nie zmieniają, to ćwiczących można porównać do osób trenujących np średniowieczne tańce. Wygląda to ładnie, może być ciekawe, ale na dyskotece się nie użyje (przynajmniej w całości).
Są style, które ćwiczy się jako sztuka dla sztuki i nawet w założeniach nie
mają one tego, by nauczyć ćwiczących jakiejkolwiek obrony.
I wreszcie podział ostatni. Style można podzielić na rekreacyjne i bojowe. Te
pierwsze to takie, co ćwiczy się dla rekreacji, a te drugie to takie, co ćwiczy
się pod kątem użycia w walce realnej.
Warto też wspomnieć o tym, że wiele stylów w swoich założeniach ma szerzenie kultury i religii wschodniej a same umiejętności walki spychane są na tor drugi.
Pozostaje zatem pytanie, co ćwiczyć i co wybrać? Otóż ludzie najczęściej wybierają to, co jest bliżej domu lub to, o czym przeczytają w prasie. Potem przychodzą rozczarowania itp. Oczywiście nie podpowiem, co ćwiczyć. Zachęcam jednak do chwili refleksji nad tym, gdzie się chcemy zapisać. Wszystko zależy od tego, jakie cele ćwiczeń stawiamy i co chcemy osiągnąć.
I na koniec jeszcze jedna uwaga: styl, który wybieramy, jest ważny i trzeba pamiętać, że w wielu klubach program szkolenia narzucony jest odgórnie przez federacje i związku, przez co instruktor ma związane ręce i szablonowo uczy ćwiczących, wg niekoniecznie dobrych programów.
System, który wybieramy, jest ważny i ważny jest instruktor, który uczy.
Klub prowadzony jest przez
Stowarzyszenie Bez Pardonu.
Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku
achęcamy także do odwiedzenia strony federacyjnej:
Od września 2015 roku mamy też nowe strony na facebooku, na które zapraszamy:
1. https://www.facebook.com/karateostrowiec/
2. https://www.facebook.com/karatewostrowcu/
Na facebooku umieszczamy zawsze najaktualniejsze informacje.
Jesteśmy też na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=EjTNv8Xxm2U
https://www.facebook.com/karate.tsunami.50dowie
https://www.facebook.com/grzes.pietrzyk
https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Stowarzyszenie-Omega/581131162026509
https://www.facebook.com/pages/Klub-Strzelectwa-Sportowego-Bojowego-Dynamicznego-i-Praktycznego/1040490825979638
https://www.facebook.com/karate.tsunami.50
Każdy ćwiczący jakiekolwiek sztuki i sporty walki często kupuje sobie różne książki lub gazety na ten temat.
1. | Karate-do Tsunami. Jest to kompendium wiedzy na temat karate i tsunami. Autor, mistrz karate, opisuje swoją drogę w sztukach walki. Przeszedł wiele stylów, ale żaden nie dawał mu zadowolenia. Przeczytał wiele książek o karate, ale żadna nie dawała pełni spełnienia. Napisał wiec książkę taką, jaką sam jako uczeń chciałby przeczytać, a jakiej na rynku do tej pory nie było. Przedstawia w niej historię, filozofię i inne aspekty treningu totalnie skutecznej walki o nazwie tsunami. Pokazuje, jak trenować, omawia metodykę treningu, technikę i praktyczne zastosowanie technik tsunami w walce. Opisuje także swoje bogate doświadczenia w walce realnej i na tym przykładzie pokazuje skuteczność karate. Forma wydania: publikacja w formacie A-4 wydana jako kołonotatnik. Stron ponad 160. Za cenę mniejszą niż miesięczna składka możesz zdobyć wiedzę, jakiej w większości sekcji nie zdobędziesz nawet po latach ćwiczeń!!! |
2. | Aktywna samoobrona. Publikacja – jak sama nazwa wskazuje, poświęcona samoobronie. Uczy podstawowych chwytów, a oprócz nich – jako jedyne źródło w Polsce – pokazuje przykładowe sposoby obrony przed atakiem w samochodzie. Może więc być przydatne np. dla taksówkarzy i kierowców. Autor poświęca dużo uwagi psychologicznym i prawnym aspektom samoobrony. Jako jedyny autor w naszym kraju pokazuje, jak ludzie mogą się organizować w celu przeciwdziałaniu chuligaństwu i przestępczości. Książka jest dowodem na to, że epoka znieczulicy społecznej bezpowrotnie mija. Forma wydania: publikacja w formacie A-4 wydana jako kołonotatnik. Stron 136. Ponad 280 rysunków. |
3. | Karate dla mistrzów. Autor, ucząc się różnych stylów, konfrontował swoje poglądy i przemyślenia z własnymi myślami. Karate dla mistrzów to książka zawierająca takie właśnie przemyślenia, skłaniająca czytelnika do samodzielnego myślenia i analizowania tego, czego dowiaduje się o sztukach i sportach walki z innych źródeł. Książka formatu A-5. Stron ok. 140. |
4. | Przewodnik po karate-do tsunami. Jak sama nazwa wskazuje, książka poświęcona systemowi tsunami, która w kilku prostych słowach tłumaczy podstawowe zasady i techniki tego systemu. |
Pozostałe publikacje:
1. Walka nożem. .
2. Punkty witalne i sposoby ich atakowania w walce bez broni.
3. Punkty witalne i sposoby ich atakowania w walce z bronią.
4. System tsunami.
5. Tsunami: walka cepem (książka o nunchaku).
Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk
Historia sztuk walki jest tak stara jak świat. Ludzie od początków istnienia świata szukali zapewne jakichś skutecznych metod obrony w sytuacji, gdy zagrożony był ich byt. Można tu mówić o zagrożeniu zdrowia, życia, obrony przez innym człowiekiem, innymi ludźmi czy nawet zwierzętami.
Historia sztuk walk ma też sporo przekłamań, o czym chciałem wspomnieć na początku. Otóż gdy sztuki walki trafiły z Dalekiego Wschodu do Polski powszechnie nauczano, że Europa nie wykształciła swoich sztuk walk, co jest oczywistą nieprawdą. Na naszym kontynencie powstało szereg różnych szkół walki, ale w tym historycznym momencie, w którym sztuki walki na Dalekim Wschodzie podlegały konsolidacji, w Europie ulegały rozpadowi.
KLUB KARATE W OSTROWCU - STRONA GŁÓWNA
Strona w budowie - za wszelkie niedogodności przepraszamy storna główna to: www.bez-pardonu.pl
Tymczasem zapraszamy też na nasze inne strony oraz na strony zaprzyjaźnionych organizacji:
Zaprzyjaźnione lub/i polecane strony:
1.
Polska
Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3. Biblioteka
Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9. Zespół muzyczny Komfort
10.
Karate Tsunami Konin
Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku https://www.facebook.com/karate.tsunami.50
Chcąc napisać rzetelną historie sztuk walki w Polsce, należałoby napisać kilka tomów grubych książek. Znacznie prościej napisać historie szkół walki, które wywodzą się ze wschodu, ale taka historia byłaby niepełna.
W Polsce na przestrzeni wieków powstało szereg różnych szkół walki, z których żadna nie dotrwała do naszych czasów. Wiadomości na ich temat istnieją w postaci zarówno książek, jak i innych źródeł pisanych.
Tymczasem pominiemy nasze szkoły walki i skoncentrujemy się na tych z Dalekiego Wschodu, które do Polski trafiły w końcu XIX wieku. Pierwszą sztuką walki, jaka trafiła do Polski było japońskie ju-jutsu. Ta sama sztuka walki nauczana była też w Polsce (na terenach naszego kraju) tuż przed I wojną światową i w
Część dalsza w budowie.
KLUB KARATE W OSTROWCU - STRONA GŁÓWNA
Strona w budowie - za wszelkie niedogodności przepraszamy storna główna to: www.bez-pardonu.pl
Tymczasem zapraszamy też na nasze inne strony oraz na strony zaprzyjaźnionych organizacji:
Zaprzyjaźnione lub/i polecane strony:
1.
Polska
Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3. Biblioteka
Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9. Zespół muzyczny Komfort
10.
Karate Tsunami Konin
Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku https://www.facebook.com/karate.tsunami.50
Na temat samoobrony napisaliśmy sporo w innym miejscu tej strony, więc tymczasowo odpuszczamy ten temat w niniejszym miejscu.
Strona w budowie
Zaprzyjaźnione lub/i polecane strony:
1.
Polska
Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3. Biblioteka
Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9. Zespół muzyczny Komfort
10.
Karate Tsunami Konin
Możesz nas także odwiedzić na stronie www.karate-ostrowiec.tk lub na facebooku https://www.facebook.com/karate.tsunami.50
Kontakt: 608-730-600 taishi@vp.pl |
KLUB KARATE-DO TSUNAMI |
Kontakt: 608-730-600 lub taishi@vp.pl |
05-11-17 |
KARATE W OSTROWCU ŚW.Klub karate w Ostrowcu prowadzony jest przez Stowarzyszenie Bez Pardonu, które zostało zarejestrowane w maju 2004 roku. Główny cel istnienia stowarzyszenia to poprawa bezpieczeństwa i walka z patologiami społecznymi. Realizując te cele stowarzyszenie prowadzi znacznie szerszą działalność, m.in. sportową, kulturalną a nawet oświatową. Od 2012 stowarzyszenie znacznie ograniczyło swą działalność, koncentrując się na prowadzeniu sekcji karate, kursów samoobrony i kilku pomniejszych programach. Klub karate, któremu poświęcona jest niniejsza strona, działa w strukturach wspomnianego stowarzyszenia
|
Ostatnia aktualizacja tej witryny:05-11-17