KARATE OSTROWIEC
Kontakt:
608-730-600
taishi@vp.pl
KARATE OSTROWIEC

ROZGRZEWKA

Powrót do strony głównej  
Kontakt: 608-730-600  lub  taishi@vp.pl
Strona główna

KARATE W OSTROWCU ŚW.

Rozgrzewka – jej celem jest przygotowanie organizmu do męczącego wysiłku i wykonywania specjalistycznych ćwiczeń karate. Powoduje ona zmiany fizjologiczne w organiźmie i zmniejsza podatność na kontuzje. Powoduje także zwiększenie ruchomości mięśni i ścięgien. Pobudza organizm do tego, by wykonywać ćwiczenia z maksymalną wydolnością.

 

            Rozgrzewka składa się z trzech części, mających na celu:

-          zwiększenie wydolności,

-          rozgrzanie stawów,

-          zwiększenie gibkości.

Pierwsza z nich ma na celu pobudzenie krążenia krwi. Składać się na nią mogą biegi, podskoki, itp. ćwiczenia. Może być wykonywana zarówno w miejscu, jak i w biegu dookoła sali. W tym ostatnim przypadku instruktor powinien biec w kierunku przeciwnym do ćwiczących. Jeżeli jest to bieg w terenie, instruktor powinien biec na końcu a prowadzić go powinna osoba przez instruktora wyznaczona (lub odwrotnie).

Bieg może mieć różne tempo. Może też być w dowolny sposób urozmaicony np. bieg na poduszkach stopy, piętach, zewnętrznych i wewnętrznych krawędziach stóp itp. Na sygnał instruktora można wykonywać przysiad, przysiad z wyskokiem, na prostych może być przyśpieszenie itd.

Rozgrzewkę w miejscu stosujemy zwykle wówczas, jeśli nie mamy dostatecznie dużo miejsca. W trakcie rozgrzewki w miejscu największą role odgrywają podskoki. One również mogą mieć różny charakter. Mogą to być luźne podskoki, podskoki maksymalnie wysokie, przeskakiwanie na boki oraz w przód i tył nad wyimaginowaną linią, „pajacyk” na boki oraz do przodu i do tyłu, podskoki z krzyżowaniem nóg itp.

 

Ćwiczenia rozgrzewające stawy – składają się z ruchów okrężnych wykonywanych w poszczególnych stawach. Mają na celu uzyskanie takiej ruchomości w stawach, jaka tylko jest możliwa.

Zaczynamy je od krążeń palcami stóp, a następnie przemieszczamy się do góry, poprzez stawy: skokowy, kolanowy, biodrowy, kręgosłup, barkowy, łokciowy. Kończymy wykonując ruchy okrężne i skłony głową.

 

Ostatnią częścią rozgrzewki są ćwiczenia rozciągające. Maja one na celu zwiększenie ruchomości mięśni i ścięgien (rozciągnięcie).

 

Powrót do strony głównej

30-08-16

    . Polska Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3.
Biblioteka Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9.
Zespół muzyczny Komfort

10. Karate Tsunami Konin
     

Strona główna

Ostatnia aktualizacja tej witryny:30-08-16