KARATE OSTROWIEC
Kontakt:
608-730-600
taishi@vp.pl
KARATE TSUNAMI

KARATE
  strona główna
Kontakt: 608-730-600  lub  taishi@vp.pl
Strona główna

KARATE W OSTROWCU ŚW.

Karate Tsunami. Nazwa powstała przez odrzucenie przedrostka "do" po nazwie karate.  Nie jest to już jednolity system, ale podzielony na kilka organizacji.

Wyłom zrobił tu Ryszard M. który ogłosił w drugiej połowie lat dziewięściesiątych poprzedniego wieku, że stworzył własny styl karate. Styl ten stworzył na podstawie dawnego karate-do tsunami, z którego usunął znaczną część nadbudowy intelektualnej (brak wymagań egzaminacyjnych z różnych dziecin nauki). Styl pana R. M. jest stylem typowo sportowym, ukierunkowanym na zawody sportowe.

Druga odmiana karate tsunami związana jest z mistrzami tsunami, którzy odeszli z PFDSZW i utworzyli własne organizacje. Odrzucili oni słówko "do" uważając, że  jest ono nośnikiem (symbolem) wszystkiego tego, co jest sprzeczne z naszą polską kulturą i promuje bardziej religie i filozofię dalekiego wschodu, która obca jest naszej kulturze.

Obecnie ani karate-do tsunami ani karate tsunami nie ma jednolitej struktury. W Polsce działa kilka różnych organizacji, które skupiają mistrzów tsunami.

 

strona główna

04-02-17

    . Polska Federacja karate do Tsunami.
2.
Ostrowiecki Klub Karate
3.
Biblioteka Narodowa
4.
Facebook Klub Karate w Ostrowcu
5.
Facebook Karate Tsunami
6. Karate Bydgoszcz
7.
Karate Ostrowiec you tube
8.
MOSiR Ostrowiec
9.
Zespół muzyczny Komfort

10. Karate Tsunami Konin
Jesteśmy  też w Googlach
     

Strona główna

Ostatnia aktualizacja tej witryny:04-02-17